Select Page
surfing in portugal

O mně

Angličtinu jsem začal studovat na základní škole v Mariánských Lázních, kde jsem také pokračoval na škole střední. Tam mě začala i bavit. Měl jsem sympatickou a dobrou paní učitelku – to vždy pomůže:)

Ve studiu angličtiny jsem pokračoval na Pardubické univerzitě (2004-2008), kde jsem začal při studiu vyučovat angličtinu pro společnost Delta s.r.o. Následně jsem studoval na univerzitě v Praze a během studia jsem učil ve dvou jazykových školách. Po dokončení VŠ jsem se rozhodl pro změnu, ale práce na administrativní pozici ani v logistice mi moc neseděla.

Vrátil jsem se tedy zpět k výuce angličtiny, ale na vlastní triko. Učit angličtinu mě vždy bavilo a v kombinaci s časovou flexibilitou a lidmi, kteří jsou fajn a kterým mohu pomoci ve zlepšení znalosti jazyka jsem našel práci, která je zároveň zábavná i naplňující. Snažím se učit takovým stylem, aby to bavilo nejen mě, ale také mé studenty.

Za tu dobu, co angličtinu vyučuji, jsem se naučil spoustu věcí a plně doufám, že to samé mohou říci i moji studenti. Zároveň si však uvědomuji, jakožto nerodilý mluvčí, že mé znalosti mají své limity a tak nabádám své studenty, pokud se jejich znalost přiblíží příliš blízko k té mojí, aby dále pokračovali ve výuce s rodilým mluvčím. Ten jim může pomoci, aby se dále mohli výrazněji zlepšovat.

Angličtina je kromě výuky každodenní součástí mého života – pravidelně sleduji Premier League a čtu články na BBC a v The Guardian. Čtení v angličtině považuji společně s komunikací za nejlepší způsob, jak se zlepšit nejen v komunikaci, ale také v porozumění. 

Během covidového období jsem začal vyučovat angličtinu také na ZŠ v Praze.

Angličtina mě baví a ať už se ohledně výuky angličtiny ozvete mně a nebo někomu jinému, tak je důležité, aby bavila i vás.